BASAD Şan Kursu

Şan Kursu

Duration Time 50 dk.
Location BASAD - Bakırköylü Sanatçılar Derneği
Certificate hayır
Lessons 0
Teacher
İskender Doğan
GİTAR ve ŞAN Öğretmenliği
Course Content

Şan derslerimizin içeriği, ses egzersizleri ve nefes tekniklerinin geliştirilmesi ile birlikte, diyaframı doğru kullanımının sağlanması;

öğrencilerimizin artikülasyon tekniklerini edinmelerinin sağlanması ve bunun ışığında sesin yüz bölgesinde rezonans kazanması; ve böylelikle kişinin dilediği herhangi bir türde kullanımına yönelik ( Müzikal, Pop, Rock, Opera, Jazz, Tiyatro, Seslendirme, Diksiyon, …vb.) daha doğru bir tını kazanarak, ses kısılması yaşamadan ( nodül, polip vb. ses hastalıkları ), ses renginin bulunması hedeflerini kapsamaktadır.
Ses eğitimi, konuşma ve şarkı söylemede sesin doğru, güzel ve etkili kullanılması amacına yönelik olarak, müzik eğitiminin her türünde uygulanabildiği gibi, dil ve konuşma bozukluklarında da tedavi amacıyla, toplu ve/veya bireysel olarak uygulanan disiplinler arası bir özel alan eğitimidir.
Ayrıca konservatuara hazırlık için gerekli olan şan eğitiminin yanı sıra, kulak, ritim, solfej çalışmaları da ders içerisinde uygulanmaktadır.

Şan Eğitimi:

Haftaiçi ve haftasonu seçenekli özel derslerimiz birebir verilmektedir. Haftada 1, ayda 4 saattir. M.E.B. sertifikalı eğitimimiz vardır.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.